Forum Forum Pedagogiki Strona Główna
POMOC RejestracjaSzukajFAQ Rejestracja Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
wolne tematy!
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post wolne tematy! 
zapraszam do zapisywania się do wolnych tematów:
temat 1. Subkultury, a system wartości młodzieży (typologia wartości, wartości życiowe młodzieży, chuligaństwo jako margines społeczny)- Asia W.i Judyta
temat 5. Środowiskowe mechanizmy socjalizacji (co wychowawca powinien wiedzieć przed pracą z ludźmi niedostosowanymi- młodzieżą)- temat wolny całkowicie!
temat 8. Problemy efektywności w resocjalizacji w warunkach opieki całkowitej - Ola Z. i Marta Z.
temat 6. Współczesne teorie przestępczości (biologiczne, psychologiczne, wieloczynnikowe, socjologiczne, neutralizacji, koncepcja kontroli społecznej)- Justyna Wierzbicka
temat 4. Przegląd teorii agresje (jak powstaje, dlaczego?) - Magda T.

Do 6 i 4 tematu są tylko dziewczyny, po jednej do tematu, jeśli wyrażą zgodę to może ktoś się do nich dopisać jeśli czuje potrzebęSmile Czekam, aż ktoś się zapisze do tematu 5, słyszałam, że chłopcy są chętni?;>
Jeden temat na każdą godzinę, więc Asia i Judyta bądźcie gotowe na poniedziałek:)
Mam nadzieje, że te osoby które się zapisały pamiętają numer tematu do jakiego się zapisały bo ja nie zdążyłam przepisać od Pana zajętych już tematów, a chcę żeby każdy wiedział po kim jest.
Pozdrawiam!

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Odpowiedz z cytatem
Post  
Ktoś nas pomówił Very Happy


_________________
<<<Poetry in Motion>>>




http://www.lastfm.pl/user/Szmitt


.......Follow the white rabbit........
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
na ped.resocjalizacyjną muszę chodzić z inną grupą ale na temat 4 przyjdę ;P
kolo ustalił może termin wyjazdu do "pudła" na obczajke? Razz

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
JAKIŚ PIĄTEK.

Informacja dla wszystkich - od przyszłego poniedziałku zajęcia będą się odbywały w blokach 4-godzinnych.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
kochani, chodzę na zajęcia z inną grupą ale temat (agresja) robie z naszą. Jak na razie stoimy z tymi tematami? w ten poniedziałek już u nas mamy tą Teorie agresji czy kiedy?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
na razie zrobilismy temat 1 i 2 , wiec w ten poniedziałek bedzie pewnie 3 i 4.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Kiedy jedziemy do więzienia? Może termin 27-28.05? To by było po kolokwium u P. Laskowskiej.. Ustalmy coś.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Moja grupa ma koło z angola 28:(

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
W związku z wyjazdem na obóz nie będzie mnie w poniedziałek na zajęciach. Dlatego wrzucam materiały do trzeciego podpunktu odnośnie struktury grypserów i mam prośbę aby ktoś to przeczytał.

Struktura populacji grypsujących:
Grypsera w węższym znaczeniu – język wywodzący się z kultury zawodowych przestępców ( gwara więzienna).
Grypsera w szerokim znaczeniu – podkultura więzienna, zwyczaje, normy, magia rytuałów i bezwzględność wymagań stawianych jednostce.
Hierarchiczność przybiera kształt piramidy.
Wierzchołek zarezerwowany jest dla „grypsykującego” więźnia – przywódcy.
Piramidowy układ hierarchii grypserskiej obejmował dawniej całą Polskę.
Byli przywódcy na skalę całego kraju zakładowych organizacji grypserskich.
Współcześnie to się trochę zmieniło.
Do rzadkości należy „ władanie” przez jednego przywódcę cały zakładem.
Na terenie więzienia wykluwają się natomiast szefowie, poniżej przywódcy oddziałów, a jeszcze niżej zależni od nich szefowie danej celi.
Mówi się nawet o swoistych przywódcach grup spacerowych, których głos nie był bez znaczenia.
Podstawę piramidy stanowią zwykli członkowie organizacji.
Pomiędzy szczeblami tej hierarchii znajdują się „ ludzie”, którzy nie mają wprawdzie funkcji przywódczych, ale z różnych powodów zajmują wysoką pozycję socjalną w grupie.
Wśród grypserów są również ci , którzy nie będąc przywódcami grupy, zdobyli w różnych okolicznościach uznanie i szacunek w oczach innych np. ze względu na swoją przeszłość oraz zasługi dla podkultury więziennej i przestępczej.
Hierarchia władzy jest bardziej rozbudowana niżby się wydawało.
Wymienia się rodzaje „ ludzi” o różnych specjalnościach, którzy tworzą strukturę „grypsery”, czyli o tzw. satelitach i łapiduchach, którzy obracają się wokół przywódców każdego szczebla – osobnicy ślepo oddani swoim „ szefom ' i gotowi do poświęceń.
Szacunkiem grupy są obdarzani „ rozkminiający ” - to indywidualni wysłannicy przywódcy kierowani do zbadania i rozsądzania szczególnie ważnych i skomplikowanych problemów wewnątrz grupowych.
Odrębne grupki w hierarchii tworzą „ pupile „ czyli faworyci przywódców, którzy ich chronią i uczą „ fachu”.
Spośród członków grypsery można wyodrębnić specjalistów od poszczególnych przejawów podkultury są to np.: tatuażyści, specjaliści w zakresie samoagresji, rysownicy, pisarze.
Można jeszcze wymienić specjalistów tzw. nieusługowych, którzy tylko dzięki własnym, indywidualnym właściwościom i predyspozycjom mogą coś osiągnąć np. świry, ziemniaki, herbatniki, bracia.
Podsumowując: „Grypserka „ traci na wartości. Silne niegdyś postanowienia i zasady przegrywają z tzw. kultem pieniądza. Pozycje w strukturach coraz częściej dyktuje pieniądz i dobra materialne. Mówi się o przypadkach „ kupowania „ względów i przychylności „ grypserów „ przez osobniki spoza grupy. Zatem autorytet przestępczy i więzienny nie dają w więzieniu pełni władzy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
ale te tematy opracowywane są jeden na zajęcia zawsze czyli jak Jola ma teraz to ja z Ania P. mamy za tydzień tą agreche, i dobrze zdąże wytrzeźwieć i to zrobić XD
27 można jechać, w końcu by się coś z tym ruszyło, zobaczymy jak/czy to przeżyjemy i można z tymi praktykami pogłówkować, koleś mówił że on jest otwarty na propozycje i praktyki jak najbardziej możliwe Very Happy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
tematy nie mogą być opracowywane jeden na zajęcia bo już zostały nam tylko dwa spotkania... ostatnio były dwa tematy, teraz też na pewno będą, a nawet 3, musimy zdążyć a jeszcze mamy film do skończenia! 28 my mamy już egzamin z angola więc odpada 27...

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post  
Ja to przeczytam za Ciebie Smile


_________________
Nigdy nie wiesz...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 


Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach